O TheraGymu

Privátní fitness klub spojující moderní sportovní trénink s rehabilitací a komplexní fyzioterapií

O TheraGymu
Scroll down

Co je TheraGym?

TheraGym vznikl spojením nadšení do sportovního tréninku a fitness s potřebou pomáhat stále více lidem v oblasti zdraví. Myšlenkou bylo vytvořit místo, kde klienti najdou komplexní služby od diagnostiky a řešení jednotlivých problémů s pohybovým aparátem, až po kvalitní sportovní trénink a fitness.

Nejsme komerční fitness klub ani žádný crosffit gym. Jsme plně vybavený funkční gym s fyzioterapeutickou ordinací, masážní místností, jogovým sálem a privátní saunou.

O nás

TheraGym je komplexní sportovní a rehabilitační centrum zaměřené na sportovní trénink, prevenci, udržitelnost a zlepšení zdraví a výkonnosti našich klientů. Jsme mladý a dynamický tým složený ze specialistů, trenérů a terapeutů, kteří denně spolupracují na vytváření prostředí a správné metodiky k dosáhnutí cílů našich klientů. TheraGym je projekt vycházející z odborných studií, dlouholeté individuální praxe i dynamického vývoje v oblasti diagnostiky a sportovního tréninku. Na základě individuálního diagnostiky sestavujeme tréninkový, Rehab nebo Prehab program pro každého zvlášť tak, abychom vždy dodrželi zásadu zcela osobního přístupu.

Filosofie

Zdraví je definováno Světovou zdravotnickou organizací (WHO) jako stav fyzické, mentální, sociální a estetické pohody – a tak se stává jednou z nejdůležitějších složek a předpokladů pro maximální a efektivní výkon v osobním i sportovním životě. Jsme přesvědčeni, že plnohodnotný život závisí především na vnitřní pohodě, motivaci a víře v sebe sama. Jen tak dokážeme být připraveni na každodenní výzvy života. To platí nejen pro lidi, kteří mají zdravotní problém, ale pro všechny, kdo chtějí problémům předcházet. Věříme, že zdravý člověk je připraven se postavit veškerým výzvám všedního pracovního dne a dokáže stoprocentně reagovat na dynamický vývoj života a ještě si ho užívat. Našimi klienty jsou děti, dospělí i starší generace, amatéři i profesionální sportovci. Zkrátka všichni, kdo upřednostňují kvalitu a individuální přístup před masivními komerčními fitness centry.
Scroll down

Workshopy

Kromě práce s klienty si v Theragym zakládáme i na naší lektorské činnosti. Každý měsíc pořádáme v gymu semináře pro odborníky z řad trenérů, lékařů, fyzioterapeutů, zároveň dbáme i na nabídku workshopů pro sportovce a laiky na téma specifického cvičení. Snažíme se tak předávat naší myšlenku, na které si zakládáme i v individuální práci - komplexní a odborná práce s pohybovým aparátem na základě nejmodernějších poznatků z oblasti medicíny a sportovního tréninku, která je přizpůsobena na míru danému člověku. Věříme, že právě kombinace fyzioterapie a sportovního tréninku, o kterou se opíráme v práci s klienty, vnáší i do našich seminářů neobvyklý přínos. V nabídce seminářů najdete dvě hlavní oblasti – odborné kurzy, určené pro terapeuty, trenéry a lékaře, které pořádáme v našem gymu či v ambulantních terapeutických zařízeních. Druhou skupinou jsou tématické workshopy, zaměřené na konkrétní typ pohybové dovednosti či nářadí.