fbpx

Therapy

Vidíme řešení tam, kde ostatní zavírají oči.

Therapy
Scroll down

Diagnostika

Komplexní diagnostika celého pohybového aparátu a způsobu provádění pohybových či vlastních sportovních dovedností. Jedná se o zhodnocení silných a slabých stránek pohybové soustavy klienta s následným stanovením vhodné terapie, tréninku, kompenzačního a sportovního plánu pro dosažení lepších sportovních výsledkůči fyzického a psychického zdraví a pohody.

Scroll down

Fyzioterapie pro dospělé

Poskytujeme fyzioterapeutickou péči pro širokou škálu obtíží – od bolestí libovolných částí pohybového aparátu (klouby, záda, hlava,..) umíme řešit i problémy neurologického či ortopedického rázu – závratě, migreny, brnění končetin či prstů, svalové slabosti, křeče, stavy po úrazech či po operačních zákrocích a mnoho dalších.

V terapii pak využíváme metod vývojové kineziologie (Dynamická neuromuskulární stabilizace, Proprioceptivní neuromuskulární facilitace, Senzomotorická stimulace, metoda dle Lewitové-Hermachové, Bruggerův koncept a další), využíváme rádi i manuální terapii (dle Lewita, dle Mojžíšové, dle Lewitové-Hermachové), v neposlední řadě pak krom kinesiotapingu i metody psychosomatické relaxace (relaxační trénink, pohybová terapie).

Pokud si nejste jisti, jestli si dokážeme poradit přímo s Vašimi obtížemi, neváhejte nás kontaktovat na sadekpetr@email.cz či 737 862 382.

Mgr. Petr Šádek

Fyzioterapeut, Diagnostik
Scroll down

Dětská fyzioterapie

V terapii pracujeme i s dětskými pacienty – od novorozenců až po školní věk, naše terapeutka Mgr. Zuzana Jarošová ráda pracuje s dětmi v každém věku. V terapii využívá Vojtovy metody, kterou kombinuje s prvky terapie dle manželů Bobathových a metody dle Feldenkraise. Díky tomu umí pracovat se širokou škálou obtíží, které mohou děti trápit – nesprávný psychomotorický vývoj v prvním roce života, opožděné vzpřimování, stranové asymetrie, plochonoží, veškeré bolesti pohybového aparátu a další.

Objednat se k naší dětské terapeutce lze jak na vlastní terapie, tak i na konzultace z hlediska správného vývoje nebo pro doporučení vhodné pomůcky na nošení či stimulaci vývoje. Přijímáme dětské pacienty i na preventivní či specifickou diagnostiku.

Termín návštěvy si rezervujte prostřednictvím emailu zuzka.jarosova@centrum.cz nebo na čísle 605 513 241.

Mgr. Zuzka Jarošová

Fyzioterapeut, Dětský fyzioterapeut
Scroll down

Masáže a Shiatsu

Shiatsu (rezervace na zde)

Shiatsu je reflexní technika vycházející z východní medicíny a léčebných procedur pracující se spoušťovými body. Jedná se o hloubkovou techniku uvolnění a regenerace v souladu s psychikou klienta. Pozitivně ovlivňuje napětí ve svalech a svalových řetězcích a tak zlepšuje i funkci lymfatického a imunitního systému.
Cena: 800,-/60 min.

Masáže (rezervace na telefonu 602 261 074)
Sportovní masáž a relaxační masáž

Jedná se o uspořádaný soubor masérských hmatů, které mají člověka buď připravit k nějakému výkonu, zlepšit kondici a nebo zbavit únavy. Někdy se také používá k doléčení po zranění sportovce. Masáž je tak prováděna dle jejího účelu, nejčastěji je však využívána pro odstranění únavy. Používají se hmaty s větším tlakem, což uvolní svalové spasmy způsobující křečové bolestivé napětí, které postihuje hlavně přetížené sportovce, ale důvodem může i být sedavé zaměstnání a působení stresu.
Cena: 800,-/60 min. - 1 100,-/90 min.

Havajská - Lomi lomi

Tato terapie se zaměřuje na aspekt fyzický, psychický a energetický. Odstraňuje většinu fyzických i mentálních blokád, detoxikuje organismus, posiluje imunitní systém, dodává energii a umocňuje pocit klidu a pohody. Provádí se převážně dlouhými tahy pomocí předloktí a palců.
Cena: 900,-/60 min. - 1 250,-/ 90 min.

Ajurvédská - Abhyanga

Požívá se velké množství oleje, který silně vyživuje pokožku, optimalizuje teplotu v těle, urychluje metabolismus a působí jako silný antioxidant. Energie je nasměrována do oslabeného místa, uvolní se napětí ve svalech, dochází ke zlepšení pohyblivosti kloubů, odstranění toxinů, stresu, únavy a zlepší se kvalita spánku. Masáž odstraňuje pocit těžkých nohou, negativní energie se odvádí pomocí končetin ven, což navodí pocit nesmírné lehkosti a relaxace.
Cena: 900,-/60 min. - 1 250,-/90 min.

Thajská tradiční masáž - Nuad bora

Základem thajské masáže je nauka o energetických liniích, které procházejí lidským tělem. V thajské tradici se nazývají Seny. Opracování těchto drah spolu s akupresurními body, jež se na nich nacházejí je možné rozvolnit energetické blokády, zmírnit bolesti a znovunastolit rovnováhu.Pomalé rytmicky houpavé pohyby navozují stav relaxace a pak nastupuje protažení částí těla, čímž lze dosáhnout zvýšení flexibility.
Cena: 900,-/60 min. - 1 250,-/90 min.

Horké mušle - Tokoriky

Kombinace termoterapie s masáží umožní proniknout do hlubších vrstev, teplo z rozehřátých působí podobně jako při saunování, ale využívá se pouze na určitou část těla, což zvyšuje účinky. Mušle mají jemnější energii, než kameny založené na elementu ohně a země. Element vody vnáší pocit něhy a lehkosti.Dochází k rozšíření cév, což zvýší krevní tok, urychlí metabolismus a lymfatický systém, dojde k uvolnění centrální nervové soustavy a zlepšení artritidy.
Cena: 1 100,-/60 min. - 1550,-/90 min.

Chci na shiatsu!
Scroll down

Sauna

Odpočinek a regenerace by měla být nedílnou součástí každého sportovního výkonu, ale i běžného života. V TheraGymu pro Vás máme profesionální finskou saunu a to zcela privátního charakteru. Saunu můžou využít dvojice či celé skupiny přátel. Je pro Vás připravena sauna s ochlazovací zonou a odpočívárnou. Součástí sauny je ložní prádlo i saunový textil, minibar i telefon na recepci v případě jakéhokoliv požadavku.

Saunování je jedním z nejoblíbenějších regeneračních procedur, získávajících si stále tím více lidí. Pravidelným saunováním pozitivně ovlivňujeme hned několik věcí, které se týkají každého z nás.

Rezervovat místo!