Therapy

Vidíme řešení tam, kde ostatní zavírají oči.

Therapy
Scroll down

Fyzioterapie

Diagnostika
Komplexní diagnostika celého pohybového aparátu a způsobu provádění pohybových či vlastních sportovních dovedností. Jedná se o zhodnocení silných a slabých stránek pohybové soustavy klienta s následným stanovením vhodné terapie, tréninku, kompenzačního a sportovního plánu pro dosažení lepších sportovních výsledkůči fyzického a psychického zdraví a pohody.

Specifická diagnostika
Diagnostika zranění, poranění, bolestivých stavů, pooperačních stavů a dalších obtíží.

Sportovní konzultace
Individuální konzultace sloužící k získání širšího nadhledu o vlastní sportovní činnosti a komplexu sportovního tréninku a výkonu (kompenzace, regenerace, příprava na výkon aj.) nebo k zjištění vhodnosti pohybové či sportovní aktivity.

Diagnostika + terapie
Komplexní diagnostika spolu s následnou terapií a stanovením kompenzačního a cvičebního plánu dle poznatků zjištěných během diagnostiky. Vhodné při zhoršení chronických obtíží, výrazné akutní bolesti bez zjevné příčiny apod.

Terapie
Komplexní terapie, která vychází z již provedené diagnostiky.

Specifická terapie
Zkrácená terapie vhodná pro rychlé vyšetření konkrétního pohybu nebo části pohybového aparátu - jedná se například o lokální bolest svalu, kloubní blokádu, svalové zkrácení, či aplikaci kinesiotapu před nebo po sportovním výkonem.

Statický stretching s asistencí/edukací
Nácvik a asistované provedení statického stretchingu určeného k svalové relaxaci a protažení svalů. Součástí je i edukace teorie protahování svalů v rámci sportovní rozcvičky či autoterapie.

Dynamický stretching s asistencí/edukací
Unikátní metoda sloužící k zvýšení rychlosti zapojení svalů a samotné svalové síly. Jedná se o edukaci teorie dynamického stretchingu a asistovaný nácvik pro vybrané svalové skupiny dle daného sportu či konkrétních poznatků z diagnostiky.

Scroll down

Masáže a Shiatsu

Masáže
Nabízíme různé druhy masáží. Vybírat můžete z klasické olejové, sportovní nebo regenerační.

Shiatsu
Shiatsu je reflexní technika vycházející z východní medicíny a léčebných procedur pracující se spoušťovými body. Jedná se o hloubkovou techniku uvolnění a regenerace v souladu s psychikou klienta. Pozitivně ovlivňuje napětí ve svalech a svalových řetězcích a tak zlepšuje i funkci lymfatického a imunitního systému.

Scroll down

Sauna

Odpočinek a regenerace by měla být nedílnou součástí každého sportovního výkonu, ale i běžného života. V TheraGymu pro Vás máme profesionální finskou saunu a to zcela privátního charakteru. Saunu můžou využít dvojice či celé skupiny přátel. Je pro Vás připravena sauna s ochlazovací zonou a odpočívárnou. Součástí sauny je ložní prádlo i saunový textil, minibar i telefon na recepci v případě jakéhokoliv požadavku.

Saunování je jedním z nejoblíbenějších regeneračních procedur, získávajících si stále tím více lidí. Pravidelným saunováním pozitivně ovlivňujeme hned několik věcí, které se týkají každého z nás.