Od zranění po maximální výkon

02.01.2023

Od zranění po maximální výkon

Kdy: 18.3.2023, 8.30 - 18h

Kde: Brno

Lektor: Mgr. Jakub Hybš

Příprava sportovce je v mnoha ohledech obtížný proces. Zvláště pakliže se jedná o sportovce, který si prochází zraněním. Správně nastavený rehabilitační proces, specifická terapie a následný trénink pro jeho návrat je komplexní a multifaktoriální proces. Pro jeho nastavení je potřeba znát charakter zranění, sportovce jako takového i jeho disciplínu. Následná periodizace vedoucí k maximálnímu výkonu a dílčí kroky jsou zcela stěžejní k opětovnému návratu do sportu. Jak tedy správně nastavit rehabilitační proces a následnou tréninkovou nadstavbu? Jak uchopit období, kdy se sportovec může zaměřit i na sekundární parametry jako jsou kondiční vlastnosti pohybu nesouvisející přímo se zraněním? Jak sportovce vést a co všechno obnáší příprava terapie a tréninku? To se dozvíte na připravovaném teoreticko-praktickém workshopu vedeném pohybovým specialistou Mgr. Jakubem Hybšem, který se ve své praxi zaměřuje právě na zraněné sportovce. Společně si na několika kazuistikách ukážeme, jak přistupovat ke sportovci, kterého čeká operace, kdy naopak zvolit konzervativní léčbu a jak probíhá proces bezprostředně po zranění i implementace preventivních tréninkových programů do konceptu přípravy. Na konkrétních případech z mnoha sportů si pomocí videí i praktických ukázek ukážeme co znamená progrese a regrese v terapii i tréninku, proč nám nestačí jen fyzikální léčba a manuální techniky a kdy sportovce naopak třeba zabrzdit a zkusit nastavit tak trochu jiný směr. Definujeme si cestu k dosažení maximálního výkonu. Čeká vás tedy celý den praktických ukázek, videozáznamů, funkční diagnostiky i nahlédnutí do mezioborové spolupráce odborníků participující na recovery procesu.

Bloky a program
Teoretický blok
1) Definice sportovce a jeho parametrů
2) Typologie sportů - biomechanické, kondiční a specifické parametry jednotlivých sportů
3) Diferenciální funkční diagnostika a kazuistika nejčastějších zranění při sportu
4) Nastavení terapie a rehabilitace - programing, mezioborová spolupráce, specifika systému
Praktický blok
1) Programing
2) Řízení, testování, vyhodnocování
3) Kazuistika
4) Diskuze

Workshop je určen všem zájemcům z řad fyzioterapeutů, trenérů individuálních i kolektivních sportů, fitness trenérů a rehabilitačních lékařů.

Účastníci obdrží certifikát o absolvování

Cena: 2.200,-Kč

(výuka, pomůcky, certifikát, drobné občerstvení, káva, čaj, dobrá nálada)

Přihlásit se

INFORMACE K PLATBĚ - vždy převodem na účet

Rezervace je platná pouze s uskutečněním platby!!!
1.Nevyžadujete fakturu:
Po odeslání přihlašovacího formuláře uhraďte poplatek za kurz na náš účet, do poznámky uveďte jméno účastníka a název kurzu
2.Vyžadujete fakturu:
Po odeslání přihlašovacího formuláře vyčkejte, prosím, na vystavení a zaslání faktury (zašleme e-mailem) a proveďte platbu na náš účet, s variabilním symbolem uvedeným na faktuře (nemusí být shodné s číslem faktury), v poznámce uveďte jméno účastníka.

Číslo účtu: 8481694002 / 5500
V případě, že platba na účet nepřijde do 3 dnů od registrace na kurz (nebo do uvedeného data splatnosti na faktuře), rezervace místa propadá a místa jsou nabídnuta dalším zájemcům. V případě, že se na kurz přihlásíte později než 14 dní před termínem, odešlete formulář a zároveň se s námi ihned spojte emailem či telefonicky - rh1physiotherapy@gmail.com, tel.: 607038728